Diverse

Oltchim si HCM Constanta si-au aflat adversarele in grupele Ligii Campionilor

Oltchim Ramnicu Valcea si-a aflat, marti, adversarele din faza preliminara a Ligii Campionilor. Campioana Romaniei a fost cap de serie la tragerea la sorti si a fost repartizata in Grupa D alaturi de Itxako, finalista editiei precedente, formatia rusa Dinamo Volgograd si o alta echipa venita din calificari.

Handball : Aurillac-Montpellier joué à Clermont-Ferrand
(cc) photo credit: clermont-ferrand

Grupa A: FC Midtjylland (DEN), Buducnost (MNE), Thüringer HC (GER), Echipa venita din calificari

Grupa B: Larvik HK (NOR), RK Krim Mercator (SLO), HC Podravka Vegeta (CRO), Echipa venita din calificari

Grupa C: Györi Audi ETO KC (HUN), Hypo NÖ (AUT), Metz Handball (FRA), Echipa venita din calificari

Grupa D: Oltchim Rm. Valcea (ROU), Itxako Reyno de Navarra (ESP), Dinamo Volgograd (RUS), Echipa venita din calificari

Meciurile se vor disputa dupa cum urmeaza:

Etapa 1: 01/02 Octombrie 2011
Etapa 2: 08/09 Octombrie 2011
Etapa 3: 15/16 Octombrie 2011
Etapa 4: 29/30 Octombrie 2011
Etapa 5: 05/06 Noiembrie 2011
Etapa 6: 12/13 Noiembrie 2011

Componenta grupelor EHF Champions League la masculin:

Grupa A: F.C. Barcelona (ESP), Croatia Osiguranje-Zagreb (CRO), Kadetten Schaffhausen (SUI), Chambery Savoie HB (FRA), Bosna BH Gas Sarajevo (BIH), Invingatoarea Grupei 2 de calificare.

Grupa B: Chekhovskie Medvedi (RUS), MKB Veszprem KC (HUN), BM Ciudad Real (ESP), Füchse Berlin (GER), Bjerringbro-Silkeborg (DEN), Invingatoarea turneului wild card.

Grupa C: HSV Hamburg (GER), RK Cimos Koper (SLO), HCM Constanta (ROU), St. Petersburg HC (RUS), Orlen Wisla Plock (POL), Invingatoarea Grupei 3 de calificare

Grupa D: Montpellier HB (FRA), AG Copenhaga (DEN), THW Kiel (GER), Reale Ademar Leon (ESP), Pick Szeged (HUN), Invingatoarea Grupei 1 de calificare.

Vedeti mai jos cum arata componenta celor patru grupe de calificare:

Grupa 1: Tatran Presov (SVK), AEK Athens (GRE), RK Partizan Beograd (SRB), FC Porto Vitalis (POR)

Grupa 2: IK Sävehof (SWE), Dinamo-Minsk (BLR), aon Fivers (AUT), Besiktas JK (TUR)

Grupa 3: HC Metalurg (MKD), FH Hafnarfjördur (ISL), Haslum HK (NOR), Maccabi Srugo Rishon Lezion (ISR)

Turneul wild card: Cuatro Rayas BM Valladolid (ESP), Rhein-Neckar Löwen (GER), Dunkerque HB Grand Littoral (FRA), KS Vive Targi Kielce (POL)

Datele de desfasurare a meciurilor:

Etapa 1: 28 Septembrie – 02 Octombrie 2011

Etapa 2: 05 – 09 Octombrie 2011

Etapa 3: 12 – 16 Octombrie 2011

Etapa 4: 19 – 23 Octombrie 2011

Etapa 5: 16 – 20 Noiembrie 2011

Etapa 6: 23 – 27 Noiembrie 2011

Etapa 7: 30 Noiembrie – 04 Decembrie 2011

Etapa 8: 08 – 12 Februarie 2012

Etapa 9: 15 – 19 Februarie 2012

Etapa 10: 22 – 26 Februarie 2012

Spune-ti parerea, opinia ta conteaza