Bayern Munchen si-a facut norma cu FC Zurich in playoff-ul Ligii Campionilor

Echipa Bayern Munchen a obtinut o victorie nemteasca, miercuri seara, in fata elvetienilor de la FC Zurich, ale caror ceasuri au stat de doua ori.

Champions League - Semifinal - Bayern Munich Vs. Lyon

Mai intai la lovitura de cap trimisa de Bastian Schweinsteiger in minutul 8 si mai apoi la sutul de playstation trimis de Arjen Robben in minutul 70.

S-a incheiat in cele din urma 2-0, desi gazdele au mai avut o bara prin Frank Ribery in minutul 60, rezultat care plaseaza pe Bayern in postura de favorita certa la obtinerea calificarii in faza grupelor Ligii Campionilor.

In afara disputei de la Munchen, miercuri seara s-au mai disputat alte patru partide in faza playoff a Ligii Campionilor.

Polonezii de la Wisla Cracovia au trecut la limita, scor 1-0, de cipriotii de la APOEL Nicosia. Malecki a marcat unicul gol al meciului in minutul 71.

Maccabi Haifa a trecut cu 2-1, pe teren propriu, de belgienii de la Genk, prin golurile marcate de Amasha (8′) si Dalishvili (28′).  Barda a readus pe Genk in ecuatia calificarii cu reusita din minutul 61.

Scorul serii s-a inregistrat la Zagreb, acolo unde Dinamo din localitate a trecut cu 4-1 de suedezii de la Malmo, cei care in turul trei preliminar reuseau performanta de a elimina pe Glasgow Rangers.

Decarul Sammir a izbutit o dubla in minutul 4 si 60, ultimul gol fiind marcat din penalty, pentru ca celelalte reusite sa fie semnate de Rukavina (56′) si rezerva Beciraj (84′). Sperantele suedezilor pentru meciul retur, atat cat mai sunt ele, se leaga in mare masura de golul lui Mehmeti din minutul 17.

Odense a reusit surpriza invingand la limita, scor 1-0, pe Villarreal. Andreasen a dat lovitura pentru danezi cu sase minute inaintea finalului, dar chiar si asa returul de pe El Madrigal se anunta infernal pentru echipa din tara lui Hamlet.