Ginerele lui Maradona a facut senzatie la debutul pentru Manchester City

Atacantul argentinian Sergio Aguero a marcat doua goluri, luni seara, in meciul dintre Manchester City si Swansea, care a marcat debutul sau in tricoul formatiei antrenate de Roberto Mancini.

FA Cup Final 2011 Manchester City vs Stoke City 1-0

City s-a impus cu 4-0 in fata nou-promovatei Swansea, prima echipa din Tara Galilor care ajunge in liga de elita a fotbalului englez.

Galezii au rezistat mai bine de o repriza, pana cand bosniacul Dzeko a deschis scorul in minutul 57.

A urmat reusita lui Aguero din minutul 68, pentru ca David Silva sa ridice scorul la 3-0 cu 19 minute inaintea finalului.

Aguero a inchis tabela in prelungiri, dupa o jumatate de ora fabuloasa.

Adus in aceasta vara de la Atletico Madrid pentru suma record de 38 milioane de lire sterline, Aguero a intrat in minutul 59 in locul lui De Jong.

Jucatorul argentinian are cel mai impresionant debut in Premier League de la italianul Fabrizio Ravanelli incoace, grizonatul atacant reusind un hat-trick in 17 august 1996 pentru Middlesbrough in partida cu Liverpool.